Wystawa Żadnej Przemocy

Kochani Rodzice,
ponieważ nie możemy spotkać się jeszcze w szkole „na żywo”, zapraszamy do wirtualnego obejrzenia wystawy „Żadnej Przemocy! Pokój na świecie według Astrid Lindgren”.

W 1978 roku Astrid Lindgren otrzymała Pokojową Nagrodę Księgarzy Niemieckich. Podczas ceremonii wręczenia nagrody wygłosiła płomienną mowę przeciwko przemocy, zwłaszcza wobec dzieci. Wyraziła głęboką tęsknotę ludzi za pokojem na świecie oraz wskazała na mechanizmy powstawania przemocy, którym każdy z nas może przeciwdziałać.

Wystawa „Żadnej przemocy!” składa się z plansz z cytatami z tego właśnie przemówienia.
Niezwykle ważny i wciąż aktualny przekaz Lindgren podkreślają sugestywne akwarelowe ilustracje Stiny Wirsén. Wystawę prezentujemy dzięki Wydawnictwu Zakamarki.

Zapraszamy również do wypożyczenia książek Astrid Lindgren, zakupionych w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

#NPRCz

p. Małgorzata Ostrzyniewska