Zabawy ruchowe w domu

  1. Butelkowy slalom

Zaczynacie od rozstawienia butelek po pokoju. Macie chwilę na przyjrzenie się i zapamiętanie, gdzie stoją, po czym zawiązujecie oczy. Zadanie polega na przejściu w taki sposób, aby nie przewrócić żadnej z butelek. Gdy uda się przejść poziom, dokładacie kolejną przeszkodę i tak do momentu, aż skończą Wam się w domu plastikowe butelki.

2. Człowiek pająk

Trzeba zaplątać sznurek lub włóczkę o stół i krzesła by stworzyć niełatwy do przejścia tor. Ćwiczenie wymaga skupienia, precyzji i trochę gimnastyki. A układ można za każdym razem zmieniać, zaczepiając w inny sposób włóczkę.

 

3. Rzucamy do celu

Na podłodze stawiacie miskę lub wiaderko i wrzucacie do niego piłki, balony lub zmięte w kulki gazety. Oczywiście wygrywa ten, kto wykona najwięcej prawidłowych rzutów z linii mety.

Więcej znajdziecie tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=rwqMzHX4E_M

Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy,

p. Maria Sikora