Zajęcia biblioteczne 3a: „Tajemnice sów.”

20 października nasz klasa wybrała się na zajęcia do biblioteki przy ul. Meksykańskiej. Tematem spotkania było poznanie tajemnic sów. Ptaki te na całym świecie są symbolem wiedzy i mądrości.

Pani bibliotekarka opowiadała nam o różnych gatunkach tych wspaniałych ptaków, ich życiu i ubarwieniu. Ciekawostką  jest fakt, że  jako jedyne latają bardzo cicho. Dowiedzieliśmy się, że w Polsce żyje 11 gatunków sów, min.: Uszatka, Puszczyk, Płomyk, Sóweczka.  Obejrzeliśmy dużo kolorowych książek i zdjęć, na których były ukryte ptaki i trudno było je dostrzec. Jest wiele przysłów o sowach np.: „sowa mądra głowa”, „sowa huczy, choć ją nikt nie uczy.” Dostaliśmy również kartki z zadaniami, które musieliśmy rozwiązać (rebusy, zagadki).

Bardzo podobały  nam się  te zajęcia i mamy nadzieję, że będziemy mogli uczestniczyć w kolejnych.

galeria

Lena Skowyra,  Szymon Wypych

Klub Poszukiwaczy (3A i wychowawcy)