Zaproszenie do PROMu

W niedzielę, 9 czerwca 2019 r. o godz. 17:00 zapraszamy do Promu Kultury Saska Kępa na koncert poświęcony jednemu z patronów 2019 roku i najwybitniejszych kompozytorów polskiego romantyzmu – Stanisławowi Moniuszce. W repertuarze koncertu znajdą się zarówno pieśni jak i utwory z opery „Straszny dwór”, „Halka” oraz „Hrabina”.

Stanisław Moniuszko był wybitnym polskim kompozytorem, organistą, nauczycielem oraz czołowym przedstawicielem polskiej opery narodowej.  Tworzył opery, balety, operetki, utwory liturgiczne; napisał ponad 300 pieśni i ballad wokalnych. Tworzył „ku pokrzepieniu serc” Polaków zniewolonych przez zaborców, a jego muzyka szybko zyskała powszechne uznanie.

W 2018 roku Sejm RP ustanowił 2019 rok m.in. Rokiem Stanisława Moniuszki. W maju 2019 roku mija bowiem 200. rocznica urodzin kompozytora.

Podczas koncertu wystąpią:

  • Beata Dunin-Wąsowicz – sopran
  • Łukasz Wroński – tenor
  • Wiktor Brzuchacz – fortepian

Koncert poprowadzi Łukasz Motyka, który przybliży sylwetkę, twórczość oraz ciekawostki związane ze Stanisławem Moniuszką.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, organizatorem jest Stowarzyszenie JAX przy współpracy z PROMEM Kultury Saska Kępa, a patronat medialny nad wydarzeniem objął Tygodnik Katolicki Niedziela.

Wstęp wolny.