Zerówka w Galerii Wypieków – Lubaszka

9 listopada 2018 r. dzieci z klasy 0 udały się na wycieczkę do Galerii Wypieków Lubaszka. Podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć, jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownicy piekarni pokazywali sposoby zaplatania chałek, rogali, służyli informacjami na temat wypieku chleba. Mieliśmy również okazję zwiedzić ogromne magazyny z workami mąki. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarła na dzieciach możliwość formowania z ciasta własnych wyrobów piekarniczych.
Na koniec dzieci zostały obdarowane smacznym ciastem i pączkami.

Więcej zdjęć w galerii

p. Krystyna Chudzik