Podsumowanie Lata w Mieście 2024

W dniach 15-26 l8pca 2024 w naszej szkole odbyła się akcja Lato w Mieście. W obu tygodniach akcji uczestnicy korzystali z ofert zajęć Ognisk Pracy Pozaszkolnej, Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży, Pływalni Wodnik finansowanej przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy. Odbyły się również spotkania z Policjantami w celu omówienia bezpieczeństwa podczas wakacji oraz podczas korzystania z kapieli wodnych. Prowadzone były zajęcia przez Partnerstwo dla Dzieci Pragi Południe, Fundację RoRo, Fundację Rozwiń się a także odbyły się warsztaty nad Wisłą organizowane przez Fundację Rok rzeki Wisły.

Oprócz zajęć  organizowanych przez Ogniska Pracy Pozaszkolnej (OPP3 i OPP4), dzieci brały udział w warsztatach prowadzonych przez: Piąty Wymiar, FlabLab Pobite Gary, Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie. Dzieci odwiedziły Centrum Nauki Kopernik oraz bawiły się na Górce Szczęśliwickiej. Miały możliwość kibicowania polskim tenisistkom na turnieju WTA 125 Polish Open

Zorganizowane zostały również zajęcia płatne sponsorowane ze środków Biura Edukacji m.st. Warszawy.  Były to m.in. zajęcia artystyczne: dzieci robiły zawieszki na klucze oraz breloczki.

Ponadto dzieci były w Cinema City na najnowszym filmie o Minionkach.
Uczestnicy „Lata w Mieście” w SP nr 373 często wyrażali swoje zadowolenie i okazywali radość z organizowanych dla nich zajęć.