Sprawdzian predyspozycji językowych – informacje
Drodzy Kandydaci!!!
W piątek 5 czerwca 2020r. przystąpicie do sprawdzianu predyspozycji językowych, który trwa 90 minut i jest jednakowy dla wszystkich kandydatów w Warszawie.
Aby zapewnić sprawny przebieg sprawdzianu i zachować bezpieczeństwo Wasze i członków komisji proszę o uważne przeczytanie poniższych informacji i zastosowanie się do nich.
- Na sprawdzian mogą się zgłosić tylko uczniowie zdrowi, którzy nie mieli kontaktu z osobami będącymi w kwarantannie i sami nie są nią objęci.
- Rodzice nie wchodzą do budynku szkoły. Uczniowie zostaną wpuszczeni do budynku kolejno, po wyczytaniu z listy.
- Uczniowie z nazwiskami na litery od A do K przychodzą na sprawdzian na godzinę 8.30.
- Uczniowie z nazwiskami na litery od L do Ż przychodzą na sprawdzian na godzinę 9.30.
- Do szkoły uczniowie wchodzą zachowując 1,5 m odległość od innych osób, wyposażeni w osłonę nosa i ust.
- Przy wejściu dezynfekują ręce przygotowanym do tego celu płynem.
- Uczeń przynosi ze sobą legitymację szkolną (ewentualnie dowód osobisty) oraz dwa długopisy. Można też przynieść małą butelkę wody mineralnej. NIE WOLNO WNOSIĆ DO SALI TELEFONU ANI INNYCH URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH.
- W sali uczniowie siadają na wyznaczonych przez członka komisji miejscach i dopiero wtedy mogą zdjąć osłonę ust i nosa. Należy ją jednak włożyć ponownie w przypadku, gdy członek komisji musi podejść do ucznia.
- Sprawdzian rozpoczyna się od rozdania zestawów oraz kartek do wpisania kodu przez kandydata.
- Po rozpoczęciu pisania sprawdzianu spóźnieni kandydaci nie są wpuszczani do sali.
W uzasadnionych przypadkach decyzję o wpuszczeniu kandydata do sali podejmuje przewodniczący. - Kandydaci sprawdzają kompletność zestawów. Jeżeli zestawy są niekompletne lub źle wydrukowane, zgłaszają ten fakt członkom zespołu. W takiej sytuacji członkowie zespołu nadzorującego wydają kandydatom nowe zestawy.
- Kandydaci kodują prace. Wylosowany kod zapisują na pracy, natomiast na otrzymanej kartce wpisują swoje imię i nazwisko, nazwę i nr obecnej szkoły podstawowej. Zespół nadzorujący zbiera kartki i zakleja je w przygotowanej kopercie.
- Członkowie zespołu wyjaśniają na czym polega sprawdzian i odpowiadają na ewentualne pytania kandydatów dotyczące kodowania i rozumienia sposobu rozwiązania testu a następnie zapisują na tablicy czas rozpoczęcia i zakończenia sprawdzianu.
- Podczas sprawdzianu członkowie zespołu nie udzielają żadnych wyjaśnień dotyczących zadań.
- W przypadku niesamodzielnej pracy przez kandydata sprawdzian jest unieważniony.
- W uzasadnionej sytuacji (złe samopoczucie, konieczność skorzystania z toalety) kandydat może otrzymać zgodę na opuszczenie sali. Kandydatowi towarzyszy wówczas jeden z członków komisji.
- Jeżeli kandydat ukończy pracę przed czasem zgłasza to przez podniesienie ręki.
- Po zakończeniu pracy kandydaci pozostają na miejscu. Oddają prace na znak członków komisji. Salę opuszczają po uzyskaniu zgody członka komisji.
- Po wyjściu z sali niezwłocznie opuszczają budynek szkoły i nie gromadzą się w celu podzielenia wrażeniami ze sprawdzianu.
Katarzyna Spychała