II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Dnia 24 stycznia 2019r. w naszej szkole zorganizowano i przeprowadzono II edycję Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek.
Organizatorami konkursu była Dorota Ościłowicz przy współpracy z Ireną i Maksymilianem Sznabel.
W tym roku szkolnym konkurs skierowany był do wszystkich szkół Diecezji Warszawsko – Praskiej, a patronat oprócz Proboszcza parafii M.B. Nieustającej Pomocy ks. Zygmunta Wirkowskiego objął również Dyrektor Katechetyczny ks. Piotr Pierzchała.
W konkursie udział wzięło 13 szkół. Konkurowało ze sobą 55 uczestników konkursu w trzech kategoriach wiekowych:

• kl 0-III – 20 uczestników,
  • kl. IV-VI – 20 uczestników
  • oraz kl VII-VIII i III gim. 15 uczestników.

Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom wokalny, dobór kolęd i pastorałek do możliwości wykonawców sprawił, że jury miało bardzo trudne zadanie. Dodatkowym atutem niektórych uczestników konkursu były piękne stroje, wykorzystanie instrumentów muzycznych.
Na zakończenie ks. Piotr Pierzchała na zmianę z ks. Zygmuntem Wirkowskim odczytali werdykt jury, a jury wręczało dyplomy i nagrody.

kategoria I – kl 0 – III
I miejsce – Aleksandra Kołodziej ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku
II miejsce – Zofia Jochemczyk ze Szkoły Podstawowej nr 28 Sióstr Felicjanek w Marysinie
III miejsce exe quo – duet: Oliwia Kacperska i Zofia Ankiersztein ze Szkoły Podstawowej nr 50 w Warszawie oraz Urszula Parys ze Szkoły Podstawowej n 28 Sióstr Felicjanek w Marysinie

kategoria II – kl. IV – VI

I miejsce – Oskar Rozmus ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Warszawie
II miejsce exe quo – Wiktoria Trojanek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu oraz Lena Kurowska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Siennicy
III miejsce – Anna Stasiak ze Szkoły Podstawowej n 28 Sióstr Felicjanek w Marysinie

Kategoria III – kl. VII – VIII i III gimnazjum
I miejsce – Aleksandra Sędzielewska ze Szkoły Podstawowej nr 373 w Warszawie
II miejsce exe quo – Hanna Żentkowska ze Szkoły Podstawowej nr 355 w Warszawie oraz Michał Rosiński ze Szkoły Podstawowej nr 168 w Warszawie
III miejsce – Kinga Kopycka – ze Szkoły Podstawowej nr 73 w Warszawie

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy sukcesów!!!

p. Dorota Ościłowicz – zaprasza do obejrzenia galerii zdjęć