Wielkanocna wizyta w Krainie Życzliwości

Google przygotowały grę wspierającą zrozumienie zasad bezpieczeństwa w sieci. „(…) Interlandia to pełna przygód gra online, dzięki której możesz poznać w praktyce podstawowe zasady bezpiecznego udziału w społeczności internetowej.(…)”

Zagraj i zostań Asem Internetu.

https://beinternetawesome.withgoogle.com/pl_all/interland

Działania na tej stronie wpisują się w działania w programie „Twoje dane – Twoja sprawa” oraz w politykę MEN dotyczącą świadomego korzystania z internetu przez dzieci w wieku szkolnym.

Podręcznik informatyki dla klasy czwartej zachęca do odwiedzenia Królestwa Życzliwości:

„(…) gra przygodowa z programu edukacyjnego Asy Internetu. Gra toczy się na czterech planetach, na których ćwiczy się różne umiejętności: życzliwości w sieci, jak nie dać się nabrać, jak udostępniać materiały z głową i jak chronić swoje sekrety.(…)” i „Odwiedź jedną z pozostałych planet Interlandii: Rzekę Rzeczywistości, Górę Uważności lub Wieżę Skarbów. Zagraj i zostań Asem Internetu. Podziel się wrażeniami z gry na wybranej planecie.”