Wyjście w ramach realizacji projektu „VARSAVIANISTYCZNEJ SZKOŁY”

W sobotę, 24 marca 2018 r. młodzież z naszej szkoły wraz z opiekunką p. Barbarą Bolestą uczestniczyła w spotkaniu przy grobie prof. Stanisława Lorentza, by uczcić 27. rocznicę Jego śmierci. Spotkanie zostało zorganizowane przez Zarząd Główny TPW.

W uroczystości udział wzięli: Małgorzata Naimska — Zastępca Dyrektora Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy, oraz członkowie Zarządu Głównego TPW, przedstawiciele: Oddziału Akademickiego, Oddziału KORT, Oddziału Miłośników Bródna, Oddziału Nauczycielskiego, Oddziału Powiśle, Oddziału Stare Miasto, Towarzystwa Przyjaciół Pragi Oddział TPW, Towarzystwa Przyjaciół Saskiej Kępy Oddziału TPW oraz delegacje uczniów ze szkół warszawskich wraz z opiekunami.

Uczestników spotkania powitała prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Warszawy – pani dr Beata Michalec, która przypomniała uczestnikom zasługi Pana profesora Lorentza dla polskiej kultury.

Apel pamięci zakończył się złożeniem przez uczestników wiązanek na grobie zasłużonego Polaka. Była to kolejna żywa lekcja historii.

p. Grażyna Urbanowska i p. Barbara Bolesta