„Spotkanie z Astrid Lindgren”

#NPRCz
„Spotkanie z Astrid Lindgren” to tytuł projektu, którego realizację uczniowie klas 3. rozpoczęli 28 stycznia, w 20. rocznicę śmierci tej popularnej na całym świecie pisarki dla dzieci. Uczniowie poznali życiorys i ciekawostki z dzieciństwa Astrid. Szukali na mapie Szwecji, kraju, w którym się urodziła oraz regionów, w których mieszkała. Zapoznali się z książkami jej autorstwa, które są dostępne w naszej szkolnej bibliotece. A jest ich niemało. Nie brakowało chętnych do wypożyczenia tych książek na ferie zimowe. Wszyscy wzięli udział w quizie. Najlepsi będą się zmagać w kolejnych etapach. Zachęcamy ich do zapoznania się z dwiema niezwykle ciekawymi pozycjami: „Mali WIELCY Astrid Lindgren” oraz „Przygody Astrid – zanim została Astrid Lindgren”. Książki kupiłyśmy w ramach #NPRCz
Na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody.
p. Małgorzata Ostrzyniecka