Rekrutacja do szkół średnich / ponadgimnazjalnych

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjalnych,
na stronie Biura Edukacji w zakładce „Dla ucznia i rodzica” -> „Rekrutacja”->”Po szkole podstawowej/Po gimnazjum” pojawiła się już oferta oddziałów organizowanych w roku szkolnym 2019/2020 – plik w excelu pozwalający na filtrowanie wyszukiwanych informacji.

Ponadto MEN przygotował kolejną część materiałów informacyjnych dotyczących rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Zawarte w plikach informacje odpowiedzą na wiele pytań i wątpliwości związanych z naborem do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Do wiadomości dołączony został również komunikat MEN, w którym znajdą Państwo m.in. informację o działaniach informacyjnych ministerstwa, wsparciu samorządów przy rekrutacji na rok szkolny 2019/2020, a także statystyki dotyczące naboru do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Załączniki:

  1. List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców w wersji pdf:
    List Minister Edukacji do Rodziców w wersji pdf
  2. Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 w wersji pdf – W materiale tym opisano szczegółowo zasady rekrutacji, w tym terminy egzaminów i sposób punktowania:
    Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019-2020 w wersji pdf
  3. Komunikat MEN na temat rekrutacji na rok szkolny 2019-2020 w wersji word:
    Komunikat_MEN_na_temat_rekrutacji_na_rok_szkolny_2019-2020